Мушлі від равликів дуже красиві, і ім можна дати друге життя. Ось як це роблю я.
Звичайно, живими тваринками ми тільки милуємося, а збираємо уже пусті мушлі:
Потім іх треба відмити і висушити. Наступний етап – оклеювання мідною фольгою для вітражу самої мушлі по краю, виготовлення імітації тіла равлика зі звичайної алюмінієвої фольги. Тіло теж обклеюємо мідною фольгою. Щоб зміцнити мушлю, наповнюю і її дрібними шматочками фольги, яку добре всередині утрамбовую якимость тонким дротом чи паличкою.
Настав час пайки! Потрібні будуть: паяльник від 100 Вт, будь який вітражний флюс (або радіотехнічний, аби без каніфолі у складі – це важливо!), припій (оскільки робимо прикраси, то без свинцю. Слідкуйте щоб також в ньому не була примішана каніфоль).
Обережно: дрібні деталі дуууже швидко прогріваються. Задача – покрити всю мідну фольгу припоєм і не попекти пальці. Потім з’єднуємо “тіло” равлика з мушлею. З мідного дроту робимо “ріжки” і петельку, якщо це буде підвіска. Якщо хочемо брошку – застібку теж треба попередньо оклеїти мідною фольгою, бо більшість біжутерних сплавів не паяються.
Щоб зробити “очі” на кінцях ріжок, треба буде дещо погратися, паяльник для цього краще взяти слабіший (в ідеалі – з регулюванням температури).
Оскільки флюси “жирні” на дотик і до того спричиняють корозію, важливо добре відмити готові вироби. Найкраще зробити суміш зі звичайної соди з миючим засобом і нанести її на деякий час. Змивайте декілька разів, не шкодуючи гарячої води.
Чистих і сухих равликів я ще покриваю прозорим лаком для нігтів. Так мушлі блищать краще 🙂
Все, можна користуватися:
Купити моїх равликів можна тут, не забудьте подивитися і весь магазин, може щось сподобається 🙂
Повне відео з усіма процесами: